Aktualności

CZARNI NAKŁO – MYŚLIWIEC GOSTYCYN 4:0 (3:0)

• autor: KSCzarni1923, 2013-04-20 22:46

Mimo poważnego kadrowego osłabienia, Czarni Nakło pewnie pokonali Myśliwiec Gostycyn.

W sobotę, 20 kwietnia na stadionie w Potulicach Czarni Nakło podejmowali Myśliwiec Gostycyn. Był to mecz 18 kolejki, A klasy grupy 1. Czarni rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 8’ wynik otworzył Michał Murach. Po pół godzinie gry sędzia podyktował rzuty karny po faulu na Arkadiuszu Garczewskim. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0, gdyż trzeciego gola zdobył Daniel Nowak.

Po przerwie Czarni nie odpuszczali i dwie minuty po wznowieniu gry było już 4:0. Autorem czwartej bramki był Mateusz Szybkowski. Nakielanie mogli wygrać jeszcze wyżej, ale nie wykorzystali swych szans. W 75’ Michał Bak wykonywał karnego. Jedenastka został podyktowana po faulu na Michale Wisiorku. Niestety, Bąk strzelił tak, że bramkarz gości obronił. W 86’ Michał Przywecki „położył” już bramkarza, ale z bliska trafił w słupek. Jeszcze w samej końcówce meczu Bąk wszedł przebojem, ale jego strzał również został obroniony.

- Zagraliśmy bardzo osłabieni. W bramce nie mógł wystąpić Cyganek, który przez miesiąc będzie leczył kontuzję. Bardzo dobrze zastąpił go Dawid Tomaszewski. Brakowało również kilku innych piłkarzy: Wałęzy, Kemnitza, Ciechanowskiego uwagi na kartki lub egzaminy nie mogli zagrać - wyjaśnia kierownik Czarnych Stefan Bukato. – Na odprawie przedmeczowej trener zapowiedział, aby grać skrzydłami do środka. Zespół zrealizował założenia taktyczne trenera, co dało dobre rezultaty. Mecz był bardzo czysty. Obyło się bez kartek. Ważne, że odnieśliśmy pewne zwycięstwo i zdobyliśmy trzy punkty – podkreślił kierownik Czarnych.

W następnej kolejce Czarni zagrają w Tucholi z Tucholanką. Mecz w sobotę, 27 kwietnia o godz. 17.00.

Bramki: Michał Murach 8’, Arkadiusz Garczewski 31’, Daniel Nowak 35’, Mateusz Szybkowski 47’.

Czarni: Dawid Tomaszewski – Bartek Jóźwiak, Arkadiusz Garczewski (78’Michał Jurek), Michał Przywecki, Michał Bąk, Rafał Narzyński, Michał Wisiorek (82’Michał Zieliński), Michał Murach, Kamili Roszczyk, Daniel Nowak (60’Adrian Marczewski), Mateusz Szybkowski (75’Damian Kokowski).

Czarni Nakło – Myśliwiec Gostycyn 4:0 (3:0)